Novinky
Novinky P10

 Hospůdka otevřena! Projíždka P20 každý den v cíli menší pozornost! 30.6.neděle P20!

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Napsali o nás

Úvod Napsali o nás

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prales i Sahara - běžecké závody v Grygově/2016/
Manželé Motáňovi z Majetína provozují v Grygově obchod i Hospůdku v Podlesí. Na konci srpna uspořádali běžecké závody s názvem Podlesácká desítka, jejichž zázemí bylo právě ve „venkovní“ Hospůdce v Podlesí. Do bodovacího systému Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje nebyly včas zařazeny, ale pořadatelé doufají, že již příští ročník by být mohl součástí „poháru“ a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Tratě byly uzpůsobeny všem věkovým kategoriím, proto měřily od 200m až po 10km. Za pořadatele vybíral trasy sám Luděk Motáň a byly velice různorodé, zahrnovaly totiž polní i lesní cesty v Království, asfalt i terén. V den závodu navíc sluníčko nikoho nešetřilo, takže běžci po závodě popisovali dojmy jako běh pralesem (Království) i Saharou (vyprahlá asfaltová silnice z Majetína do Grygova).
Díky zkušenému a profesionálnímu přístupu rozhodčího Bc. Jana Koňaříka z atletiky SK Přerov fungoval časový pořad bez chybičky a všechny věkové kategorie (celkem devět skupin) odstartovaly v pořádku. Navzdory faktu, že se na závodech oproti původnímu plánu body nesbíraly, přijelo zejména díky dobré propagaci ve spolupráci s rádiem Haná více než 80 účastníků, někteří z Vyškova, Horky nad Moravou, Olomouce, Přerova, Šternberka aj.
Nás samozřejmě zajímalo, jak Hospůdku v Podlesí napadlo něco takového zorganizovat. Paní Jitka Motáňová vše objasňuje: „Náš syn Michal začal před dvěma lety nakrátko trénovat v Přerově, byl v klubu asi měsíc a pan Koňařík byl jeho trenér. My se tak díky synovi dostali do běžeckého prostředí.“ A pan Luděk Motáň zákulisí Podlesácké desítky dále vysvětluje: „Postupem času jsme začali jezdit i do vzdálenějších míst křížem krážem po celé Moravě. Syn úspěšně odběhal desítky závodů, a tak se nám začala rodit myšlenka na uspořádání svých vlastních závodů. Nešlo nám přitom o konkureční boj, naše Podlesácká desítka vznikla, aby oživila život na Podlesí a umožnila prožít pohodový den lidem s podobnými zájmy. Pro nás je to navíc rozloučení se sezónou v Hospůdce.“ Michal sice už po měsíci z běhu „zběhl“ k fotbalu a nyní hraje za SK Sigmu, běh již pravidelně netrénuje, ale pokud mu čas dovolí, účastní se závodů i nadále, rodiče ho přihlašují sami a jejich syn slaví celkem velké úspěchy. „Míša má v současné době přes padesát zlatých medailí, byl dokonce na ostravské Zlaté tretře a rozcvičoval se s Boltem,“ prozrazuje synův velký „kariérní“ zážitek paní Motáňová a dodává, „umístil se ve své kategorii na 4. místě.“ My samozřejmě gratulujeme a za všechny účastníky a diváky děkujeme za den ve znamení běhu. O tom dalším vás budeme včas informovat.
                                                                                                               -kg-

 

paní Kamila Grmolenská nás zčistajasna :-) oslovila jestli může o nás napsat článek do místních tisků,
my samozřejmě souhlasili! :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se nejlépe připravit na úspěch v běžeckém závodu? Přece zúčastnit se o den dříve jiného měření sil! Na tento ne zcela tradiční model přistoupili Jitka Fojtková a Tomáš Blaha, vítězové druhého ročníku Podlesácké desítky, krásného závodu se startem a cílem v Hospůdce v Podlesí na kraji Grygova na Olomoucku.

Podlesácká desítka s doprovodnou pětkou a běhy pro děti je poměrně mladým mítinkem, letos se konal její teprve druhý ročník. Přesto má ambice stát se oblíbeným a zavedeným závodem v kalendáři nejen středomoravských milovníků běžeckých podniků. Perfektní organizace, skvělé zázemí s voňavými řízky a výborným pivem a k tomu zajímavá, napůl krosová trať vedoucí částečně po asfaltových a zčásti po lesních cestách mezi Grygovem a Majetínem, to vše podpořené bojem o body do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

Když už se někteří borci chystali na lítý souboj o prvenství, zaskřípěly v prostoru prezentace brzdy a jako o den dříve v nedalekých Bohuňovicích se na startu objevil Tomáš Blaha, elitní přerovský čtyřicátník ze stáje AK Kroměříž. A také opět zvítězil, v čase 37:54, tentokrát před druhým Alešem Jelínkem (Brno, 39:55, vítěz kategorie C!) a třetím Stanislavem Krajčou (TJ Liga stovkařů Olomouc, 39:59), jenž pro změnu v sobotu úspěšně závodil v Blansku na tamním půlmaratonu.

„Rozběhl jsem to na tempo 3:30 na kilometr, které jsem ze začátku také držel, ale v lese jsem na jednom místě chvíli ztratil cestu, tak jsem raději počkal na druhého běžce za sebou,“ popsal svou pouť za druhým víkendovým triumfem Tomáš Blaha.
 

Čerstvý padesátník Aleš Jelínek byl tak trochu překvapením závodu. „Zkusil jsem se držet co nejdéle za vítězem, pak už to moc nešlo,“ potvrdil v cíli, že na věku při vytrvalostních bězích rozhodně nezáleží.

To třetí Standa Krajča měl za sebou druhé místo ze sobotního startu na oblíbeném blanenském půlmaratonu. „A bylo to ve svalech znát! Proto jsem moc spokojený s dnešním výsledkem i výkonem,“ smál se vytáhlý běžec z Králové na Uničovsku.

Také mezi ženami měla trochu paradoxně nejvíce sil, tak, která jich hodně vydala o den dříve. Jitka Fojtková z Ligy stovkařů Olomouc vyhrála v čase 47:24 před druhou Olgou Čechmánkovou (52:32) a třetí Hanou Zaorálkovou (53:09). „Jela jsem v sobotu v Leštině kolem padesáti kilometrů na cyklomaratonu. Stálo to dost sil, takže nemůžu říct, že bych se dnes úplně flákala. Ale běželo se hezky,“ vyznala se Fojtková. Tak za rok v Podlesí na viděnou! 

 

Adam Fritscher,Liga 100